3 Eylül 2012 Pazartesi

Mini Mini Yıldızlar


 
Son zamanlarda tembelliğim üzerimdeydi, yazmak zor geldi oysaki fotoğrafları hazırlanmış 2 model var elimde. Bukadar tembellik yeter hadi bakalım başlıyoruz.
 
Yukarıda gördüğünüz modeli yapmak için sadece şu ürünlere ihtiyacınız var;
 
 
Sol baştan sayacak olursak
  • Flormar Nail Art NA01
  • Flormar Neon Colors N005
  • Flormar 429
  • Flormar 301 (parlatıcı)
  • Pastel 19
  • Disk A6
Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi ben bu diskleri sevgili Derya'dan satın alıyorum eğer siz de tanesi 20,00 TL olan bu çeşit çeşit disklerden almak isterseniz buraya tıklamanız yeterli.
 
Bu modeli nasıl yaptığıma gelince; ilk önce tırnaklarıma Flormar Nail Art NA01 ile french yaptım. Bu ojenin özelliği fırçasının ince ve kullanışlı olması. Eğer size bu fırçayı kullanmak zor geliyorsa buradaki yazımda anlattığım bant yapıştırma yöntemi ile tırnaklarınıza french yapabilirsiniz.
 
 
 
 
French işlemini bitirdikten sonra tırnaklarıma 1 kat Pastel 19 numaralı ojeyi sürdüm.
 
Ojelerim biraz kuruduktan sonra sıra disk ile model yapmaya geldi. Buradaki yazımda disklerin nasıl kullanıldığını ayrıntılı şekilde yazmıştım ancak kısaca hatırlatmak gerekirse; önce Flormar N0005 numaralı ojeyi seçtiğim modelin üzerine sürdüm.
 
Daha sonra diski kağıda basarak ojenin fazlalığını aldım.
 
Yıldızların bir kısmını pembe yaparken bir kısmını da mavi yapmak istediğim için bazı yıldızlardaki pembe ojeyi kürdan yardımıyla topladım.
 
 
Bazı yıldızları temizlediten sonra diskin üzerine Flormar 429 numaralı ojeyi sürdüm ve yine kağıda basarak fazlalığını temizledim.
 
 
Son olarak da modeli tırnaklarıma basıp üzerine parlatıcı sürerek kalıcılığını artırdım.
 
 

Herkese kolay gelsin :)
 Hiç yorum yok:

Yorum Gönder