25 Ocak 2013 Cuma

Binbir Surat     Uzun zamandır tembelliğim üzerimdeyken biranda yazma isteği oluştu. Kaç aydır pek çok yeni model deneyip fotoğraflarını çekmeme rağmen bir türlü yazmaya başlayamadım. Bir dünya yeni ürün aldım hepsini tek tek tanıtmalıyım kadife tırnaklar, tırnak dövmeleri ve daha neler nelerrr.

     Yukarıda gördüğünüz modeli yapmak için bakalım neler kullanmışım;


- Flormar 363 (koyu kırmızı)
- Flormar 423 (açık mavi)
- Pastel 19
- Patel 38 (siyah)
- Golden Rose Top Coat
- ince uçlu fırça
- noktalama kalemi

     Öncelikle başparmağıma iki kat Flormar 363 sürdüm. Kuruduktan sonra başka bir yazıma konu olacak tırnak dövmesini tırnağımın üzerine yapıştırıp beyaz oje sürdüm ve sonuç şu oldu;


     Diğer tırnaklarıma Pastel 19 numarayı 2 kat uyguladım. Sonra da bir kağıdın üzerine siyah oje döküp ince uçlu fırça ile göz ve kaşları çizdim. Ben  yapacağım modele göre ince ve uzunluğuna karar verdiğim nail art pen kullanıyorum (görünüm olarak normal sulu boya fırçasına benziyor ancak sulu boya fırçası kadar yumuşak değil ve tel tel ayrılıp dalgalı çizgiler yapmanıza sebep olmuyor) ve bu kalemi buradan 4,5 TL aldım.

     Siyah kısımların çizimi bittikten sonra noktalama kalemi ile önce açık mavi sonra siyah noktalar yapıp gözleri tamamladım. Noktalama kaleminin bir ucunda küçük diğer tarafında daha büyük top mevcut.. Bu kalemleri de yine sevgili Derya'dan buraya tıklayarak 4,5 TL ye alabilirsiniz.     Hazır bir resme bakarak çizim yapmak her zaman daha kolaydır. Bu sebeple size tavsiyem tırnağınıza yapmak istediğiniz ifadeyi önce kağıda çizin, çizgilerinizin ince ve düz olması için sık sık fırçanızı asetonlu pamuk ile silerek işleme devam edin. Yoksa fırça ucunda fazla miktarda oje birikmesi kalın ve dalgalı çizim yapmanıza sebep olacaktır. 

     Herkese kolay gelsin...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder